Jdi na obsah Jdi na menu
 


,,Moje máma mi přebírá kluky,,

16. 9. 2007

Moje máma mi přebírá kluky

Občas natrefíš na vetřelkyni, která flirtuje s tvým klukem s jediným cílem: ukrást si ho pro sebe. Horor je, když se přebíračka vyklube z vlastní mámy!

„Mámě jsem se narodila v osmnácti, takže by člověk řekl, že jsme k sobě měly vždycky blízko. Ale nebylo tomu tak. Co si pamatuju, byla spíš usedlejší typ. Po porodu mladší ségry dost přibrala a nedařilo se jí zhubnout. Měla asi 25 kilo nadváhy, oblíkala se jako padesátiletá tetka a ve volném čase seděla doma u televize nebo nám pletla svetry na zimu.

Jednou na jaře ale nečekaně potkala spolužačku ze střední školy. Štíhlou, krásnou, upravenou. Vypadala o generaci mladší než moje máma. Asi jí to dožralo, protože ze dne na den začala držet dietu a cvičit. Bylo jí třiatřicet, mně patnáct. Během pár měsíců už byly vidět výsledky, za rok se z ní stal úplně nový člověk. Všechny dlouhé svetry, haleny a volné sukně vyházela, a místo nich si nakoupila upnutá sexy trička, krátké bundičky, minisukně, džíny...

V novém sestřihu a s nalíčenou tváří najednou vypadala jako moje starší sestra. Všichni jí lichotili, jak skvěle vypadá, a mámě to dělalo nesmírně dobře. Ani se nedivím. Celý život trpěla ironickými poznámkami o svém tlustém zadku, pneumatikách na břiše nebo nemoderní vizáži. Táta se s ní rozvedl, když byly ségře dva roky, a od té doby o ni žádný muž neprojevil zájem. A teď se za ní najednou otáčeli chlapi na ulici, zvali ji na večeře a výlety...

Máma to začala strašlivě střídat. Každý den, a to fakt nekecám, měla rande s někým jiným. Šla třeba jen na skleničku nebo na večeři, ale i tak to stačilo, aby se na ni lidi začali koukat skrz prsty. Občas se s někým vyspala, ale pak dotyčného okomentovala, že stejně není její typ a žít by s ním nechtěla. V tomhle období jsme si byly navzdory situaci dost blízké. Imponovalo mi, že mám moderní mámu, se kterou se bavím o sexu a jejích chlapech, a že v ní mám nejlepší kámošku.

,Matčini‘ kluci

V šestnácti a půl jsem začala chodit s Martinem. Bylo mu devatenáct, končil střední a o světě už měl jiné představy než já. V sexu mě hodně naučil, ale chtěl pořád víc a víc experimentovat, souložit třeba šestkrát denně, a já jsem mu nestačila. Když jsme se hádali, tak jedině kvůli sexu. Máma jednou navrhla, ať Martina pozvu k nám domů na večeři. Pojala to tehdy hodně moderně, udělala samé mexické speciality a koupila i víno. Celý večer probíhal skvěle, zdálo se mi, že mámě se Martin zamlouval, a i on hýřil vtipem jako snad nikdy. Zřejmě se kvůli mé matce překonával.

Když odešel, máma mi řekla, že je Martin fajn a že má u nás dveře kdykoli otevřené. Byla jsem šťastná. Zanedlouho u nás Martin poprvé přespal. Máma byla do noci v práci, takže jsme se nerušeně pomilovali a usnuli. V noci jsem se vzbudila, Martin v posteli nebyl. Vstala jsem a zamířila do kuchyně, že se půjdu napít. Mezi dveřmi jsem zůstala šokovaně stát... Máma byla opřená o lednici a Martin ji právě líbal na krk!

Křičela jsem, co to má znamenat. Martin byl vyjevený, máma se tvářila nevzrušeně. Zapálila si, nalila nám všem panáka a sedla si ke stolu. Ten její klid mě vytáčel. Pořád jsem opakovala, jestli mi to můžou nějak vysvětlit. Martin nevydržel, zaševelil cosi ve smyslu, že už musí domů, a zmizel. Máma mi řekla, že aspoň vidím, že mě Martin nemiluje. Prý mi chtěla jen pomoct a otevřít oči. Nakonec mi zabrnkala na city a přesvědčila mě, že to se mnou myslí dobře - a byly jsme zase kámošky.

Až po dvou týdnech jsem zjistila, že máma s Martinem jsou milenci a scházejí se u nás doma. Nejdřív mi to dost vadilo, ale pak jsem si zvykla. Na jedné diskotéce mě sbalil Roman - sice o měsíc mladší než já, ale můj kluk snů. Fešák, navíc sportovec. Pozorný, milý, pořád mi kupoval nějaké dárky. Hrozně jsem se do něj zamilovala. Trávili jsme spolu čím dál víc času. Jednou bylo v plánu kino a Roman mě přišel vyzvednout dřív. Během fénování vlasů jsem neslyšela zvonek. Vyjdu z koupelny a koukám: sedí s mámou na gauči a výborně se baví.

Po předchozích zkušenostech na mě rozhodně nebylo vidět bůhvíjaké nadšení. Oznámila jsem mámě, že jdeme do kina, a snažila se Romana dostat ven. Máma trapně poznamenala, že Johnnyho Deppa by taky ráda viděla, a Roman jí hned navrhl, ať se k nám připojí. Skřípala jsem vzteky zubama. Druhý den Roman básnil, jak skvělou mám mámu. Zeptala jsem se ho, jestli nechce radši chodit s ní. ,Blázínku, miluju tebe,‘ řekl mi se smíchem. Potom bylo všechno v pohodě.

S Romanem jsme chodili skoro rok. Často mě navštěvoval a s mámou si náramně rozuměli - zdálo se, že jen na přátelské úrovni. Blížily se Vánoce a my jsme měli odjet na víkend do Špindlu lyžovat. Jenomže já jsem den před odjezdem dostala angínu. Roman děsně litoval, že poukaz na hory propadne, lyžování totiž miloval. Nevím, co mě to popadlo, ale sama jsem navrhla, ať jede s mou mámou! Kámoška si ťukala na čelo, ale já jsem si byla Romanovou láskou naprosto jistá.

Když se vrátili, máma zářila štěstím a líčila mi, jak si báječně zalyžovali. Roman se v neděli vůbec neukázal, viděla jsem ho až v pondělí ve škole. Tvářil se divně, vyhýbal se mi pohledem. Tušila jsem, že se něco stalo, ale on tvrdil, že je všechno v pohodě. Odpoledne už jsem to nevydržela a zeptala se ho, jestli je něco mezi ním a mou matkou. Sklopil oči a přiznal, že se spolu na horách vyspali. Nemohla jsem uvěřit, že mi máma přebrala i druhého kluka! Ještě ten večer jsem si sbalila věci a odstěhovala se k tátovi. Od té doby se s ní nevídám. Sice uběhlo pár let, ale stejně jí to nemůžu odpustit. Nikdy už jí nepředstavím žádného svého kluka, nemůžu jí věřit. Pořád si kladu otázku, jak se mohla takhle zachovat. Je to přece moje máma!“

Jak nepřijít o úsměv (a o kluka)

* Mámy mají v popisu práce se ti tak trochu plést do života, ale jestli ti přebírá kluky, není to normální!

*
Máma je znovu v ,pubertě‘ a vyvádí hůř než v šestnácti? Narovinu jí řekni, že ti její chování ubližuje, a když v tom bude pokračovat i nadále, ztratí tě.

*
Jestli ti není osmnáct, nemůžeš se jen tak sbalit a od mámy odejít. Když promluva nepomůže, fundovanou radu ti poskytne psycholog.

*
Zkus online poradenství na www.pppp.cz, www.babinet.cz nebo www.psychoporadna.cz.

(Lenka Zlatníková, Cosmogirl)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

mamka

(Hanka, 17. 10. 2013 19:37)

Nevěřím, že by měl někdo takovou mamku !
To je hrůza