Jdi na obsah Jdi na menu
 


,,Miluji staříka,,

16. 9. 2007

Miluji staříka

Petra řeší módní trendy, ráda se baví, dokončuje studia, je bláznivě zamilovaná. Akorát její "kluk" je starší než její otec...

„Vlastně jsem ke starším chlapům inklinovala už dlouho. Ve školce a na prvním stupni základky se mnou ještě bylo všechno v normálu. První pusa padla nad stavebnicí ve školce s o rok starším Honzíkem. Ve čtvrté třídě jsem se zabouchla do jiného Honzy z vedlejší třídy, se kterým jsme si v temných zákoutích parku hráli po škole na mámu a tátu. Pak jsme ale na druhém stupni dostali třídního učitele a bylo vymalováno. Jmenoval se Petr, bylo mu 26 a já se do něj zbláznila klasickou platonickou láskou. Nemohla jsem spát, předměty, které učil, jsem se šprtala jak blázen a navíc - s probouzející se sexualitou - mě čím dál častěji přepadaly myšlenky našeho společného sexu. Bylo mi tehdy 13 a nemyslela jsem pomalu na nic jiného, než že spolu zůstaneme sami v opuštěné škole, on mě položí na školní lavici a udělá ze mě ženu.

Tahle láska naštěstí zůstala jen láskou platonickou, byla jsem opravdu moc mladá. Po základce jsem nastoupila na střední školu a hned první školní den se se mnou zhoupla podlaha. Když jsem viděla našeho třídního, bylo mi jasné, že v tom budu opět brzo lítat. A taky že jo. Roman byl neuvěřitelně charismatický chlap. Bylo mu pětatřicet a vypadal jako věrná kopie George Clooneyho. Bohužel, až do druháku si mě vůbec nevšiml, byla jsem pro něj jen jedna z jeho pubertálních studentek.

Na konci druháku jsme připravovali školní akademii a zůstávali jsme po odpoledkách po škole, abychom všechno doladili. Tehdy jsme se s Romanem celkem sblížili. Jak už to bývá, zjistili jsme, že máme hodně společného, pak přišly na řadu narážky s provokativním podtextem... Netrvalo dlouho a už jsme otevřeně flirtovali. Tušila jsem, že je jen otázkou času, kdy se dáme dohromady. Přišlo to na školní akademii. Program se výborně povedl a jako třešnička na dortu byla diskotéka. Pily jsme s holkama tajně víno, takže jsem byla v rozverné náladě.

Napochodovala jsem k Romanovi a požádala ho přede všemi o tanec. On chvíli jen vyjeveně zíral, asi ho ohromila moje drzost a odvaha, ale pak souhlasil. Tančili jsme spolu asi čtyři písničky, dívali se jeden druhému do očí a nenápadně se při tanci hladili.

O půl hodiny později už jsme taxíkem uháněli k němu domů. Tu noc jsme se samozřejmě milovali. Pro mě to bylo vůbec poprvé. Nijak zvlášť mě to sice nevzrušovalo, byla to docela bolavá záležitost, ale pouhý fakt, že jsem s Romanem, mě uváděl do naprosté euforie. Ráno jsem si všechno malovala v růžových barvách a pomalu už se viděla v bílém závoji, ale on o vztah ani trochu nestál. Naše první společné ráno bylo zároveň i posledním.

Milý „dědečku“

O prázdninách mezi druhákem a třeťákem jsem odjela s našima
na dovolenou do jihočeského kempu. Byla to hrůza. Nebyl tam nikdo, s kým bych se mohla spřátelit, takže jsem ležela sama u rybníka nebo si četla. Po třech dnech totální nudy přijeli do kempu noví kempaři. Byli to manželé ze Švédska. Sympaťák Zachary mě okamžitě upoutal. Poprvé jsme se pozdravili na recepci kempu, když si tam něco vyřizoval. Tak nějak hřejivě se na mě usmál, vyzařovala z něj naprostá pohoda. U večerního táboráku jsme si začali povídat. Zac byl učitel čínského bojového umění tai chi chuan, věděl toho spoustu o nadpřirozených schopnostech, o různých léčivých terapiích...

Mě tohle vždycky hodně zajímalo, takže jsme si neustále o něčem povídali, diskutovali spolu u rybníka, u táboráku, u večeře, prostě skoro nonstop. Jeho žena se na nás dívala se shovívavým pochopením. Asi to brala tak, že Zacovi chybějí vnoučata. Mně bylo tenkrát 17 a jemu rovných 60. Mí rodiče nechápali, co si můžu s tím „dědkem“ pořád vykládat, a já se vymlouvala, že aspoň trénuju angličtinu. Zachary byl fakt o dost starší, ale dědek rozhodně nebyl. Pořád byl fešák. Ani věkový rozdíl mi nezabránil v tom, abych se do něj nezamilovala. Vůbec jsem ho nebrala jako svého tátu nebo nedejbože dědu. Přitahoval mě jako muž.

Tři dny před odjezdem už jsem svou touhu být mu co nejblíž nezvládala. Pozvala jsem ho na podvečerní procházku a u pole slunečnic ho požádala, ať mě nafotí. Svlékla jsem si šaty, pod kterými jsem neměla už vůbec nic. Zac byl úplně mimo. Vyfotil asi tři snímky, pak ke mně rychle popošel, objal mě a málem udusil polibkem. Milovali jsme se spolu. Venku, na trávě, přímo u pole slunečnic.

Byla to nádhera. Milovali jsme se spolu i po oba následující dny, které zbývaly do odjezdu. Bylo to zoufalé, protože Zacova žena byla moc fajn a nebylo fér ji podvádět. Ale nemohli jsme si pomoct. Když jsme odjížděli, vyměnili jsme si telefonní čísla, maily a celý zbytek léta si psali. Myslela jsem na něj pořád. Denně jsme
si vyměnili tak 300 SMSek, vlastně jsme byli permanentně ve spojení. Bylo to, jako bychom trávili čas spolu. Na přelomu září a října za mnou Zac přiletěl.

Oznámil mi, že opustí svou ženu, že mě miluje. Byla jsem nadšená. Tehdy jsem si fakt myslela, že můžeme být spolu. Seděli jsme v hotelu na posteli, Zac mě hladil po nahých zádech, snili jsme nahlas a plánovali společnou budoucnost. Mluvili jsme i o dítěti. Zac se bál, že už je na děti starý, ale zároveň po něm toužil.

Domů do Švédska odlétal s tím, že se co nejdřív, až to nějak šetrně sdělí ženě, ozve. Den, dva, tři se nic nedělo. Znervózněla jsem a bála se, jestli se mu něco nestalo, protože mi vůbec neodpovídal na SMSky. Až po týdnu mi přišel mail. Byl hodně dlouhý a Zac v něm psal, že mě miluje tak moc, že se rozhodl nebýt sobec a nekazit mi život. ,Miluju tě nade všechno na světě, jsi můj drahokam. Chci, abys byla šťastná, měla rodinu a manžela, který ti bude věkově rovný. Nikdy nenastane den, kdy bych si na tebe nevzpomněl a neděkoval za světlo, které jsi mi přinesla do života. Ale musíme se rozejít.‘ Takhle končil jeho dopis. Vím, že to možná zní šíleně pateticky, ale pro mě dnes mají jeho slova ohromnou hodnotu. Tenkrát jsem rozchod samozřejmě hrozně obrečela, měsíc chodila jak tělo bez duše. Moc mi chyběl.

Jako Lewinská

Po zbytek střední školy jsem ještě měla pár vztahů. Nejmladšímu bylo 36, nejstaršímu 45. Za zmínku stojí Láďa, se kterým jsme dokonce plánovali svatbu. Bylo mu 36, mně 18. Láďa podnikal, hodně cestoval. Imponovalo mi, jak je akční, jak se dokáže postarat nejen o sebe, ale i o mě. Jenže to prostě nevyšlo, po půl roce jsme se rozešli.

Po maturitě jsem se přihlásila na vysokou na politologii. Vzali mě. Hned první rok se mi podařilo vetřít se na neplacenou stáž k našemu nejvýznamnějšímu politikovi v regionu. Byl úžasný. Od začátku se ke mně choval sice profesionálně, ale i hodně přátelsky. Nechal mě chodit na zasedání zastupitelstva, bral mě na různé akce a všude mě představoval jako svou asistentku.

Hodně jsem se od něj naučila, a to nejen po pracovní stránce. Sbližovali jsme se víc a víc. Když jsme se spolu jednou nad ránem po účasti na charitativní akci poprvé pomilovali v jeho pracovně, připadala jsem si jako Monika Lewinská. Náš vztah trval půl roku a byl spíš jen na milenecké úrovni. Měl ženu a tři děti. Rozhodně ale nelituju.

Hledám tatínka

Vlastně nelituju vůbec žádného vztahu, každý z mých ,kluků‘ mi něco ze sebe předal, rozšířil obzory. Kámošky se mě občas ptají, jak pro mě může být přitažlivý chlap ve věku mého dědy, jak mě může přitahovat fyzicky a sexuálně. Ale já to tak prostě mám. Někomu se líbí něžná holátka, mně zase starší těla. Líbí se mi třeba Gérard Depardieu nebo Jiří Bartoška. Jsou to hezcí chlapi, mají šarm a charisma. S tím, že se mi líbí starší muži, nemám nejmenší problém. Přesto jsem chtěla znát názor odborníka a zeptala se psychologa. Ten mi to vyjasnil tak, že mě přitahují starší muži, protože všechny kluky podvědomě srovnávám s tátou. Prý hledám někoho, kdo by se mu vyrovnal, a toho jsou schopni jen starší, zkušení muži.

Starý pan Pravý

Můj současný přítel je o dva roky starší než můj otec. Poznali jsme se v zimě na sjezdovce. Klape nám to skvěle. Pavel je duší neuvěřitelně mladý, tak co záleží na tom, jaké datum narození má v občance. Tedy, byla bych ráda, kdyby to tak brala i moje rodina, jenže ti se s Pavlem odmítli smířit a naprosto ho coby mého partnera ignorují. Pořád se ptají, kdy už dostanu rozum a najdu si sobě rovného, ale já neposuzuju lidi podle věku. Pavel je pro mě ten pravý a jediný do života.

Kráska a zvíře?

Tyhle mladice mají po boku muže ve věku svých otců.

GÁBINA PARTYŠOVÁ (28)
JOSEF KOKTA (48)

Gábina Pepu ulovila ještě v době, kdy byl ženatý se svou věkově rovnocennou ženou. Teď už je ženatý s Gábinou.

PETR JANDA (63)
ALICE JANDOVÁ (24)

Seznámili se před pěti lety na koncertě Petrovy kapely Olympic. Loni se konečně vzali.

TEREZA MÁTLOVÁ (30)
FRANTIŠEK JANEČEK (60)

Hudební producent a muzikálová zpěvačka se vzali v březnu na pláži v Dominikánské republice.

(Petra a Lenka Zlatníková, Cosmogirl)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ty

(Hanka, 17. 10. 2013 19:26)

Já si tě nedokážu představit !
To je hrůza ! Já nejsem dospělák, ale
13 děcko a už myslí na sex ! Kam ten svět
spěje ! Hrůza !